Vzdělávací centrum pro mládež

Od roku 1988 jsme Vzdělávacím centrem mládeže (Jugendbildungsstätte) organizací KAB (Die Katholische Arbeitnehmer Bewegung – Katolické dělnické hnutí) a CAJ (Christliche Arbeiterjugend Deutschland – Křesťanské dělnické hnutí mládeže Německo), od roku 1995 Vzdělávacím centrem mládeže pro oblast Horní Falce (Bavorsko/Německo) a od roku 2013 pak bavorskou Stanicí životního prostředí. Ročně u nás zaznamenáme okolo 30000 přenocování a zorganizujeme přibližně 200 vlastních seminářů.

Lageplan Jugendbildungsstätte Waldmünchen

Jugendbildungsstätte Waldmünchen der KAB & CAJ gGmbH
Jugendbildungsstätte für den Bezirk Oberpfalz
Jugendherberge Waldmünchen

Schloßhof 1
93449 Waldmünchen
Telefon 0049 9972 9414-0
E-Mail office@jugendbildungsstaette.org
Facebook www.facebook.com/jugendbildungsstaette

Adresa pro navigační systémy:
Parkoviště "P6 Jugendbildungsstätte" nebo
Böhmerstraße 36, 93449 Waldmünchen


Vybaveni více než 160-ti postelemi v jedno, dvou a vícelůžkových pokojích, k tomu více než deseti seminárními místnostmi různých velikostí, nabízíme širokou škálu možností pro jednotlivce, rodiny, spolky a sdružení i školní třídy. Vzhledem k našemu vzdělávacímu zaměření na mediální pedagogiku je Vám k dispozici výjimečně dobře rozvinutá infrastruktura pro práci s médii. Můžete tak využívat od bezplatné WIFI sítě (zaheslována) a internetových portů ve všech seminárních místnostech až po možnost zapůjčení počítačů, kamer, fotoaparátů, GPS navigací nebo projektorů.

Zároveň jsme také od roku 1983 hostelem a členem Německé hostelové organizace (Deutschen Jugendherbergswerk, DJH). Naše instituce se nachází ve východním Bavorsku mezi rekreačními oblastmi a národními parky Hornofalcký a Bavorský les, přímo u hranic s Českou republikou.

Naše nabídka je rozdělena do těchto dvou základních oblastí:

Ubytování pro skupiny
Rodiny, sdružení, školní třídy a neziskové organizace mohou využívat naše Vzdělávací centrum jako ubytovnu. Proto je možné v našich prostorách pod vlastním vedením pořádat například školní výlety, tábory, zasedání, soustředění, semináře nebo workshopy, nebo třeba jen (rodinnou) dovolenou. I firmy a komerční zákazníci jsou u nás vítáni – nabídka může být vyhotovena na základě „komerčních cen“. Ubytování na jednu noc pro jednotlivé rekreanty, turisty, cyklisty i motocyklisty je u nás také možné.

Vzdělávání v rámci jednotlivých seminářů
S rozsáhlou paletou seminářů se zaměřujeme především na děti, mladistvé a na zaměstnance pracující s mládeží (viz roční program). Školám a jiným skupinám mládeže nabízíme také týdenní semináře zaměřené na naše vzdělávací priority.

Představu o naší práci si můžete udělat díky fotkám z již proběhlých seminářů v našem Přehledu seminářů. Zde dokumentujeme, podobně jako ve fotoalbu, naší vlastní nabídku, ale pouze za předpokladu, že nám ke zveřejnění fotografií dají účastníci seminářů svolení. Sedm posledních událostí naleznete také zde:

Pořádané akce

MediaXplorED II - FilmFokus - Aktive Medienarbeit mit Video
Fr 14.06.2024 - So 16.06.2024
webcode: SEM861
Abenteuer Umwelt
So 28.07.2024 - Fr 02.08.2024
webcode: SEM862
Maker-Space Junior
So 28.07.2024 - Do 01.08.2024
webcode: SEM863
event list